Bulut yazar kitaplık

EYVAH KARDEŞİMİ SEVMEYE BAŞLADIM

Anne, babasının tek çocuğu, babaanne, anneanne, dedesinin tek torunu olmanın keyfini yaşayan kahramanımızın eve bir kardeşin geleceği haberini almasıyla olaylar başlıyor. Bu kitap, kardeş kıskançlığı yaşayanların kulaklarına “Kardeşinin aranıza katılması seni mutsuz etmiş olabilir. Bu normal. Geçecek.” diye fısıldamak için yazılmış.

Kitap Detay
Bulut yazar kitaplık

REMİL

Falcılığın bir türü olan remilin, kumlarla bakılan fal çeşidi olduğunu söylersem doğru tanımlamış olurum. Fakat bu romanda benim amacım ne fal bakmak, ne de remilciliğin yolunu yordamını öğretmekti. Ben sadece sözlerinin büyüsüne kapıldığım klasik divan edebiyatının zirve şairlerinden Bakî ile Zatî’nin peşine takıldım ve onları anlatım. Bunun için Beyazıt Camii avlusundaki Zatî’nin remilci dükkânını merkeze aldım.

Kitap Detay
Bulut yazar kitaplık

Mina Bulutlar Adası’nda

Bir varmış bir yokmuş. Mina adındaki küçük kız kalabalık ailesiyle bir çiftlikte yaşarmış. Nasıl olduysa görmeden üstüne bastığı garip şey, Mina’yı o kadar yükseğe fırlatmış ki, bir çocuk kitabında okuduğu ama inanamadığı o bulut dünyasında bulmuş kendini. Bir ev görmüş. Ev şeker, çörek ve kurabiyelerden yapılmış. Tam yemeğe başlayacakmış ki, annesinin; “Sakın sahibinden izinsiz kimsenin malına, eşyasına dokunma!” sözünü hatırlamış. Birden önüne sarı çizmeli, şık ceketli, papyonlu bir tilki atlamış. Tilki ormanda yaşayan hayvanlara hep zarar vermiş. Mina’yı da yemeyi planlıyormuş. Ve Mina orman canlılarını ve kendisini korumak için tilki ile mücadele etmeye başlamış. Birlikte verdikleri çaba sonucunda tilkiden kurtulmuşlar. Bir parti yapıp kutlamışlar. Bulut adasında eğlenceler devam etmiş. Mina yeni maceralarla yolculuğunu sürdürmekteymiş.

Kitap Detay
Reklam Alanı - http://www.assosbilisim.com